Naprawy drobne złota rączka

0,5 litra za 9,99zł czyli promowanie patologii


Oferta wzbudziła spore kontrowersje, również wśród naszych czytelników.

W ostatnich dniach w marketach konkurujących sieci pojawił trunek o 38% zawartości alkoholu w cenie niższej, niż 10 zł. W sieci wybuchła burza. Większość komentarzy sprowadza się do tego, że taka promocja sprzyja rozpijaniu społeczeństwa.

Zdaniem socjologa Tomasza Mazura, problem jest o wiele szerszy i poważny. Od kilku lat widzimy celowe działania zmierzające do niszczenia naszego społeczeństwa. Promowanie głupoty i patologicznych wzorców, obniżanie poziomu nauczania, niszczenie autorytetów, obniżanie wymagań, wpajanie postaw egoistycznych, niszczenie wartości i norm społecznych, bezwarunkowy socjal to tylko część z procesów, które trawią nasze społeczeństwo. Media i rządzący wszystkich opcji usilnie pracują nad ogłupianiem narodu, wszak głupimi ludźmi łatwiej się rządzi.

Ogłupianie społeczeństwa powoduje, że dramatycznie rośnie ilość problemów psychicznych wśród obywateli, ale i na to znaleziono sposób. Korzystanie z pomocy psychoterapii stało się wręcz w dobrym tonie (a nawet modne) w niektórych środowiskach. O ile samo korzystanie z pomocy psychiatry lub psychologa nie jest niczym złym, a często wręcz niezbędnym dla funkcjonowania ludzi, to już wprowadzanie na to mody może wyrządzić więcej złego, niż dobrego. Jak podkreśla nasz rozmówca, bezstresowe wychowanie tworzy bezradnych ludzi, którzy nie nauczyli się w dzieciństwie i młodości radzić sobie ze stresem oraz pokonywać życiowych trudności.

Mazur mówi nawet dosadniej o degeneracji społeczeństwa. To będzie powodowało coraz większe rozwarstwienie społeczeństwa i sprawi, że wszystkim będzie się żyło coraz trudniej.


Komentarze

Jedna odpowiedź do „0,5 litra za 9,99zł czyli promowanie patologii”
  1. Awatar skok na glowe
    skok na glowe

    dzieciaki caly dzien nos w telefonoach i tiktok tylko to co sie dziwic gdzie sa wartosciowe tresci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *