Platforma widokowa w Rewalu


Strona główna » Atrakcje » Platforma widokowa w Rewalu

Bez wątpienia zejście na plażę wraz z platformą widokową od lat należy do najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Rewalu. Żelbetowa konstrukcja okazała się nie tylko wspaniałym miejscem do obserwacji zachodów słońca, ale dzięki turystom obecnie kojarzy się z czymś zupełnie innym. Jednak o tym za chwilę.

Platforma widokowa w Rewalu to jeden z ciekawszych punktów widokowych nad Bałtykiem

Punkt widokowy nad morzem Rewal
Platforma widokowa Rewal wiosną jest szczególnie chętnie odwiedzana, gdy na plaży jeszcze nie można się opalać.

Atrakcje dla dwojga w Rewalu

Wybudowana w 2009 roku platforma widokowa wraz z zejściem na plaże przylega do wysokiego klifu i ma wysokość około 12m. Górną część tworzy duży taras z balustradami o wymiarach 15×20 m, natomiast w dolnej części pierwotnie wybudowano pomieszczenia dla ratowników m.in. punkt medyczny. Z czasem to rozwiązanie się nie sprawdziło, a pomieszczenia wydzierżawiono z przeznaczeniem na lokal gastronomiczny.

Platforma obserwacyjna to ciekawe miejsce dla turystów.
Punkt widokowy w Rewalu widok od południa. Po prawej widać zejście na plażę.

Najpiękniejszy zachód słońca nad Bałtykiem

Platforma widokowa Rewal to miejsce oblegane przez turystów przez cały rok. Dla wielu jest to obowiązkowy punkt każdej wizyty w naszej miejscowości. W tym miejscu należy zaznaczyć, że warto przyjść w czasie sztormu, by zobaczyć spektakularne widowisko sił natury. Są też tacy, którzy przychodzą w to miejsce po zakończeniu całonocnych szaleństw w okolicznych dyskotekach. W końcu oglądanie wschodu słońca nad morzem jest zawsze przyjemniejsze we dwoje.

Kłódki zakochanych w Rewalu. Zakochani nad Bałtykiem na tarasie widokowym.
Atrakcje dla dwojga w Rewalu. Tutaj zakochane pary przypinają kłódki ze swoimi imionami na znak swej miłości.

Punkt widokowy w Rewalu upodobały sobie zakochane pary, które przypinają do barierek kłódki z grawerowanymi imionami, a kluczyk wrzucały do morza. Obecnie ze względów ekologicznych już nie wrzuca się do morza kluczyków, a najwięcej jest kłódek kupionych w okolicznych sklepikach, które nie mają kluczyka. Dokładniej rzecz biorąc ich zamek umożliwia jednorazowe zamknięcie.

Ciekawostki o platformie widokowej w Rewalu

Taras widokowy przy ulicy Klifowej w Rewalu.
Platforma widokowa Rewal z lotu ptaka to popularna atrakcja i ciekawe miejsce. Widok od północnego zachodu.

Projekt platformy widokowej w Rewalu zawierał śmiałe rozwiązanie, zakładające instalację windy dla niepełnosprawnych. Niestety ostatecznie jej nie zamontowano, co stworzyło problemy z odbiorem obiektu.

Na platformie widokowej są zainstalowane kamery, dzięki którym można obserwować morze przez cały rok. Obraz z kamer jest dostępny w internecie, a kamery internetowe Rewal cieszą się dużą popularnością.