Naprawy drobne złota rączka

Były wójt Rewala skazany! Wyrok dla Roberta S.


Po wielu latach Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał byłego wójta Rewala za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie.

Robert S. w atmosferze skandalu, został odwołany ze stanowiska wójta przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego. W 20-stronnicowym uzasadnieniu czytamy m.in.:

Ocena stanu faktycznego sprawy prowadzi do wniosku, że Wójt Gminy Rewal dopuścił się powtarzającego się naruszania ustaw. W ocenie nadzoru – Prezesa Rady Ministrów – w przedmiotowej sprawie mamy niewątpliwie do czynienia z naruszeniem artykułów ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o finansach publicznych, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Organ nadzoru uznał w konsekwencji, że potrzeba zapewnienia zgodnej z prawem realizacji ustawowych zadań organów gminy przemawia bezwzględnie za koniecznością zastosowania personalnego środka nadzoru, o którym mowa w art. 96 ust. 2 ustawie o samorządzie gminnym.

Według prokuratury Robert S. działania zawierał Robertowi S., który pełnił funkcję wójta gminy Rewal, postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawie rzetelnego planowania dochodów w gminie w latach 2009-2015. Według prokuratury ówczesny wójt zawierał niekorzystne umowy z prabankami, przez co gmina miała ponieść straty w wysokości aż 21 milionów złotych.

Regionalna Izba Obrachunkowa wyliczyła zadłużenie gminy Rewal na koniec września 2017 r. na prawie 134 mln zł. W celu ratowania zadłużonej gminy na przełomie 2016 i 2017 r. gmina otrzymała pożyczkę około 100 mln zł od Ministerstwa Rozwoju i Finansów.

Sędzia Małgorzata Puczko, ogłaszając wyrok, podkreśliła, że S. przekroczył swoje uprawnienia i nie dopełnił obowiązków poprzez nieprzestrzeganie ustawy m.in. zaniechaniem prowadzenia umów i rzetelności zamknięcia ksiąg.

Oskarżeni w tej sprawie byli również trzej skarbnicy gminy: Seweryn B., Artur M. i Iwona S., oraz kolejne dwie osoby Mateusz Ś. i Tomasz C.

Robert S. został skazany na rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności, natomiast pozostałe osoby usłyszały wyroki od 8 do 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Robert S. po odejściu ze stanowiska znalazł zatrudnienie w hotelu Gołębiewski Pobierowo, gdzie został dyrektorem. Co ważne, to właśnie S. jeszcze jako wójt sprzedał Gołębiewskiemu atrakcyjny grunt pod budowę największego hotelu w Polsce. Hotel do dzisiaj nie został ukończony, a niedawno pisaliśmy o zmianie na stanowisku dyrektora hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Robert S. pełnił funkcję wójta gminy Rewal w latach 2006-2017.


Komentarze

5 odpowiedzi na „Były wójt Rewala skazany! Wyrok dla Roberta S.”
 1. Lata 2006-2010 byłem jedynym radnym w opozycji , który uświadamiał i wójta i Radnych , o zbliżającym się bankructwie. Nie wierzę, że nie rozumieli tego co tłumaczyłem. Z pewnością i wójt i Radni mieli tą samą motywację, by prowadzić gminę do bankructwa. Przesyłałem do Prokuratury b. wiele powiadomień. Dziwię się , że Prokuratura wcześniej się za to nie zabrała. Mam wrażenie, że pewna Grupa Trzymająca Władzę umyślnie dążyła do bankructwa gminy. Oficjalnie były Radny Sejmiku a obecny poseł PO Artur Łącki nie ruszył palcem .by pomóc gminie choć ta gmina wybrała go na Radnego gm, Sejmiku i na Posła.

  1. Żyjesz historią a świat poszedł do przodu. Okopałeś się na wiosce i chcesz trollować internet

 2. Awatar Jawa Jawa

  Pycha krąży przed upadkiem , straszny człowiek , mega wywyższającą się osoba

 3. I jak zwykle u nas sprawa rozeszła się po kościach… Nasz niedzwiadek nie da zrobić krzywdy koledze

  1. Awatar kapitan

   To po co RWL24 o tym pisze ? Żyje historią ? Jak to u złodziei bywa to jak już wszystko rozkradną to wtedy decydują, ” Ze koniec ze złodziejstwem i naszego już kraść nie wolno. Nie będziemy żyć historią i trzeba iść do przodu. Jakie sprytne . A najlepiej to zróbmy grubą kreskę. Ja mam tyle satysfakcji , że jednak nie wszystko ukradziono bo nie pozwoliłem. Były takie momenty w naszej gminie , że nie dużo brakowało, żeby zamiast całego majątku Państwowego który skomunalizowano w/g mojej wizji to wszystko podzielone by bylo pośród Komuchów. I kto i za co wybudowałby media wod-kan ? Kto i za co wybudowałby Oczyszczalnię ? Kto i za co wybudowałby drogi ? Złodzieje myślą tylko o sobie tak zawsze było jest i będzie.A złodziej zawsze będzie złodziejem nawet jak bedzie bogaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *