Naprawy drobne złota rączka

Czy jesteśmy przygotowani na sytuację kryzysową


Czy jesteście przygotowani na sytuację kryzysową? Macie odpowiednie zapasy i wyposażenie w domu? Rozpoczynamy cykl poświęcony bezpieczeństwu, który kierujemy do naszych mieszkańców.

Na nasze nieszczęście, w ostatnim czasie bardzo wiele się dzieje, dlatego warto wcześniej pomyśleć o bezpieczeństwie własnym i swojej rodziny. Pandemia, a później konflikt zbrojny na Ukrainie pokazał, że w sytuacjach kryzysowych najlepiej liczyć na siebie.

Pamiętacie jak w obliczu pandemii, kolejne kraje UE wprowadzały zakazy eksportu środków ochronnych do innych krajów unii? Ceny paliw na stacjach benzynowych w chwili wybuchu konfliktu na Ukrainie podskoczyły o 100 i więcej procent. Jak później tłumaczyły koncerny paliwowe, decyzje o podniesieniu cen powyżej 11 zł za litr zdecydowali ajenci poszczególnych stacji. O szturmowaniu sklepów, pustych półkach i walce o papier toaletowy, cukier czy makaron większość już zapomniała.

Takie sytuacje pokazują, że w sytuacji kryzysu, nie ma sentymentów. Ciężko liczyć na pomoc firm, a momentalnie pojawiają się spekulanci. Na szczęście często można liczyć na pomoc rodziny, sąsiadów i przyjaciół. Nie można przewidzieć wszystkiego, ale na wiele trudnych sytuacji można się przygotować niewielkim nakładem kosztów.

Międzynarodowe napięcie rośnie i wiele wskazuje na to, że kolejny międzynarodowy konflikt wisi na włosku. Potencjalnych punktów zapalnych jest wiele i ciężko w tej kwestii dywagować. Dlatego w naszym cyklu artykułów nie będziemy się skupiać się na ewentualnej eskalacji tego typu zdarzeń. Nie chcemy również nikogo straszyć, wszak w dzisiejszych czasach każdy stresów ma aż nadto.

Kilkudniowa awaria prądu, dostaw wody, systemu płatniczego, internetu, a może zwykła pomyłka bankowa, która będzie skutkowała blokadą środków na koncie. To tylko kilka przykładów, prawdopodobnych zdarzeń. W kolejnych artykułach wraz z ekspertami rozważymy różne scenariusze.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *