Naprawy drobne złota rączka

Gigantyczne pieniądze za dzierżawę plaży w gminie Rewal


Pisaliśmy już o przetargu na dzierżawę plaży pod wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz urządzenia pneumatyczne. Jednak to dzierżawy pod ogródki gastronomiczne na plaży szokują.

Cena wywoławcza za dzierżawę plaży z przeznaczeniem na ogródek gastronomiczny budzi spore emocje. Za 300 m2 plaży w Niechorzu cena wywoławcza to aż 170 000,00 zł, w Pobierowie to już 130 000,00 zł, a w Pogorzelicy “tylko” 75 000 zł. Przetarg pokaże, ile dzierżawcy są w stanie zapłacić za dzierżawę miejsca pod ogródek.

Przedsiębiorcy, z którymi rozmawialiśmy o tych cenach, delikatnie mówiąc poddawali pod wątpliwość rentowność tego typu biznesu ze te pieniądze, ale jest wiele czynników, które wpływają na biznes plażowy. Wszystko zależy od pogody, która w ubiegłym roku mocno dała się we znaki przedsiębiorcom. Dodatkowo jest wiele czynników logistycznych, które sprawiają, że plażowa gastronomia nie należy do najprostszych biznesów. Miejmy nadzieję, że urzędnicy właściwie oszacowali ceny i uda się znaleźć przedsiębiorców wystartują w przetargu.


Komentarze

2 odpowiedzi na „Gigantyczne pieniądze za dzierżawę plaży w gminie Rewal”
  1. Niech se sami siedzą za te pieniądze na plaży wójt i zaloga

  2. Jak tacy pazerni na hajs to nie dostaną nic z dzierżawy. Zamiast puścić taniej mieszkańcom to nie będzie chętnych i nie dostaną nic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *