Naprawy drobne złota rączka

Ile zarabia wójt Rewala? Kwota zwala z nóg!


Wybory samorządowe za pasem, dlatego sprawdziliśmy, czy jest o co walczyć. Na jaki dochód może liczyć wójt gminy Rewal?

Kilka lat temu o gminie Rewal głośno było w całym kraju, z racji ogromnego zadłużenia. Gmina otrzymała pożyczkę ze skarbu państwa, a samorząd musiał wdrożyć plan naprawczy, by nie podzielić losu innej zachodniopomorskiej gminy, która została zlikwidowana.

Wygląda na to, że lata boomu inwestycyjnego, gmina straciła bezpowrotnie, walcząc w tym czasie z spłatą zadłużenia w parabankach. Dzisiaj gmina Rewal to dziurawe ulice lub drogi bez utwardzonej nawierzchni, które uczestnicy naszej ankiety wskazali jako jej największy problem. Na szczęście kondycja finansowa gminy systematycznie się poprawia, ale do pozbycia się długów jeszcze długa droga.

Zajrzeliśmy do oświadczeń majątkowych za 2022 rok i sprawdziliśmy jakie wynagrodzenie otrzymuje wójt Gminy Rewal. Według udostępnionego oświadczenia majątkowego, wójt gminy Rewal Konstanty Oświęcimski z tytułu pełnienia swojej funkcji w 2022 roku uzyskał dochód w wysokości 293 872, 23 zł. Jeżeli podzielimy to na 12 miesięcy to wychodzi średnio około 24,5 tysiąca złotych. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na wynagrodzenie składają się podstawa, różne dodatki i nagrody. Podkreślmy, że w 2022 roku minimalna pensja wynosiła 3010 zł. Sprawdź na jakie diety mogą liczyć radni.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *