Naprawy drobne złota rączka

Podsumowanie kampanii wyborczej. Kto straszył nas Policją?


Czas na podsumowanie kampanii wyborczej w gminie Rewal. Już niebawem nastanie cisza wyborcza, w w niedzielę mieszkańcy wybiorą przedstawicieli w Radzie Gminy Rewal.

Kampania wyborcza w gminie Rewal jest raczej nudna i bez fajerwerków. Aktualny Wójt Konstanty Oświęcimski, ubiegający się o reelekcję nie ma kontrkandydata. W kilku okręgach zarejestrowano tylko jednego kandydata do Rady Gminy, dlatego aż 7 mieszkańców ma już pewny mandat radnego w przyszłej kadencji. Walka o głosy toczy się zaledwie w 8 okręgach. Wiele wskazuje, że frekwencja nie pobije rekordu, ale Rewal to gmina słynąca z wysokiej frekwencji.

W Gminie Rewal 25 kandydatów do Rady Gminy wystawiło 9 komitetów:
KWW Wspólny Dom Gmina Rewal (13 kandydatów)
KWW Ku Lepszej Przyszłości (1 kandydat)
KWW Magdaleny Matusz (2 kandydatów)
KKW Trzecia Droga PSL- PL2050 Szymona Hołowni (2 kandydatów)
KWW Rewal Razem (2 kandydatów)
KKW Koalicja Obywatelska (1 kandydat)
KWW Rafała Mielcarka (1 kandydat)
KWW Dawida Przywóskiego (1 kandydat)
KWW Nasza Gmina Rewal (2 kandydatów)

Ponieważ w kampanii niewiele było mowy o programach wyborczych kandydatów (czyli o tym, co planują zrobić w kadencji 2024-2029) wysłaliśmy zapytania do niektórych kandydatów o ich program. Większość nie odpowiedziała, ale reakcja jednej z kandydatek mocno nas zaskoczyła. Pytanie Pani Magdalenie Matusz, która startuje z KWW Magdaleny Matusz zadaliśmy w komentarzu pod jednym z jej postów.

Odpowiedzi nie uzyskaliśmy, więc przesłaliśmy zapytanie prasowe przez komunikator bezpośrednio do kandydatki i twarzy komitetu.

Ocenę sytuacji pozostawiamy wyborcom. Nas cieszy fakt że 25 marca KWW Magdaleny Matusz opublikował wreszcie swój program wyborczy.

Tak jak pisaliśmy wcześniej kampania do Rady Gminy Rewal przebiegała spokojnie, a nawet nudno. Więcej emocji dostarczyła kampania do Rady Powiatu Gryfickiego, ale o tym niech piszą inni.

Życzymy wszystkim wyborcom trafnych wyborów w niedzielnym głosowaniu, bo od tego zależy przyszłość gminy. Nie patrzcie na kolorowe banery i obietnice wyborcze, bo jak widać po wyborach parlamentarnych, obiecać można wyborcom wiele, porobić wspaniałe zdjęcia i ulotki. Głosujcie na swoich sąsiadów, których znacie i macie do nich zaufanie.


Komentarze

2 odpowiedzi na „Podsumowanie kampanii wyborczej. Kto straszył nas Policją?”
  1. Awatar Mała kolonia
    Mała kolonia

    Warto zadać pytanie pani Magdalenie czy zapytała o zgodę rodziców dzieci na pokazanie ich wizerunku w filmie wyborczym. Pozostał duży niesmak, że pani Magda niby robiła coś dla szkoły, a potem okazało się, że to kampania. Co ważne za wykorzystanie wizerunków bez zgody należy się zadośćuczynienie i usunięcie wizerunku z filmu.

  2. Ale ktoś ma ból czterech liter w związku z Panią Magdą. Od początku tylko na nią są ataki i dziwne stwierdzenia i pytania. Ciekawe dlaczego? Najlepiej nic nie robić i wytykać innym działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *