Naprawy drobne złota rączka

Straszydło w Trzęsaczu, czyli z łabędzia w brzydkie kaczątko


Zejście na plażę w Trzęsaczu jeszcze kilka lat temu było jedną z wizytówek Gminy Rewal, a nawet województwa zachodniopomorskiego.

Nie wiele osób jeszcze pamięta, że pierwotnie to zejście miało być wyposażone w windę dla niepełnosprawnych. Gmina w 2009 roku zapewniała, że widna powstanie, więc otrzymała warunkowe pozwolenie na użytkowanie. Ostatecznie wybuchł skandal bo winda mimo obietnic ze strony wójta nie została zainstalowana, a Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nałożył karę w wysokości 25 tys. zł. oraz uchylił także decyzję o warunkowym użytkowaniu obiektu. Gmina się odwołała i decyzję uchylono. Gmina zapewniała, że wybuduje specjalną platformę dla osób niepełnosprawnych, jednak dzisiaj platformy nie ma, a najbliższy zjazd techniczny z którego mogą korzystać niepełnosprawni znajduje się pół kilometra dalej.

Dzisiaj zejście czasy świetności ma już za sobą, na co uwagę zwraca nasza czytelniczka. Pani Dorota napisała do nas w sprawie zejścia na plażę w Trzęsaczu.

Zejście z platformą widokową wygląda fatalnie. Zaniedbane, brudne z łuszczącą się farbą. Czy naprawdę nikt nie poczuwa się do tego, by je wyczyścić i wyremontować – pyta czytelniczka i w załączeniu przesyła zdjęcie.

Rzeczywiście zdjęcia pokazują, że zejście straszy swoim wyglądem i z pewnością wymaga gruntownego czyszczenia i prac remontowych. Takich kwiatków w naszej gminie jest więcej.

Wiadomość otrzymaliśmy na Powiadom nas. Jeżeli jesteś świadkiem ważnego zdarzenia lub masz ciekawą informację dla naszych czytelników, napisz do nas.


Komentarze

7 odpowiedzi na „Straszydło w Trzęsaczu, czyli z łabędzia w brzydkie kaczątko”
 1. Awatar Grzesiek

  Jak większość inwestycji w Gminie Rewal , skomentować można następująco – łatwiej wybudować niż utrzymać…, patrz słynna Kolej Wasotorowa , zejście w Rewalu ( podobie brak windy) . Gigantomania . Za przeskalowanie wydatków Robert R. Usłyszał wyrok

  1. Awatar kapitan

   Byłem radnym trzech kadencji i to zawsze w opozycji choć samo powstanie samorządu i przejęcie mienia komunalnego to moje działania. Co do gigantomanii to się nie zgodzę. Gmina miała pieniądze nawet na to by taki obiekt jak Hotel Gołębiewski wybudować za gminnę pieniądze. Niestety gminne pieniądze zasiliły prywatne interesy dla których zawsze pracowali wszyscy wójtowie a ludność ! A ludność tyle warta co ich wójtowie.

 2. Celny artykuł. Od lat działania przypominają pudrowanie trupa a gmina bez ulic i zanie dbana

 3. to czubek gory niech redaktorzy napisza o stanie obiektow sportowych

 4. a tam ważne że figurkę zielenicy ustawili hajs poplynol a na farbe nie ma

 5. Awatar Wioletta

  Uważam, że Trzęsacz jest obecnie bardzo zaniedbany. Swoje lata świetności miał 10 lat temu. Apeluję do wójta by przypomniał sobie, że istnieje taka miejscowość jak Trzęsacz.

  1. Awatar kapitan

   Co do Trzęsacza i tej platformy widowiskowej to wybudowali ją ludzie dzisiejszej Platformy. Wybudowano platformę oraz umocnienia klifa bez głowy. Morze zabierało morze i zostało kilka lat a i ta platforma i reszta ruin kościoła poszły by na dół. Latami walczyłem o to by wybudować tam ostrogi drewniane. Występowałem z tym na Walnych Zebraniach Związku Miast i Gmin Morskich ale ówczesne Układy w Urzędzie Morskim w Szczecinie na to się nie zgadzało. Mieli inne sposoby pewniejsze na wyrzucanie pieniędzy w błoto bez kontroli. Przewidziałem , że mamy na to 3 lata. Kiedy morze zjadło plaże i zaczęło dochodzić do umocnień klifa to wreszcie te ostrogi wybudowano. I jest bezpiecznie. Problem w tym, że pomysły wyrzucania pieniędzy w błoto jest bardzo zyskowny dla decydentów a hołota zawsze to poprze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *