Naprawy drobne złota rączka

Jest zapowiedź regulacji najmu krótkoterminowego


Najem krótkoterminowy to dzisiaj jeszcze eldorado. Wiele mieszkań jest wynajmowanych na dziko, przez co cierpimy wszyscy.

Szara strefa w wynajmie noclegów wraz z budową masy apartamentowców mocno się powiększyła w ostatnich latach.

Tracą na tym samorządy, które nie otrzymują należnych wpływów z podatków, a muszą ponosić koszty związane z utrzymaniem infrastruktury.

Cierpią na tym przedsiębiorcy legalnie prowadzący działalność, którym ciężko konkurować ceną z osobami, które wynajmują na dziko i nie mają wielu kosztów w tym skarbowych.

Turyści korzystający z takich noclegów z szarej strefy, często padają ofiarą nieuczciwych praktyk ze strony właścicieli. Zdarzają się oferty niezgodne z opisem, a nawet oferty mieszkań, które nie istnieją.

Tracimy, my jako mieszkańcy którzy muszą płacić mi.n. za wywóz śmieci, pozostawiane przez turystów, gdyż gospodarka śmieciowa musi się samofinansować.

W obecnym stanie prawnym samorządy nie mają narzędzi, by skutecznie walczyć z nieuczciwym wynajem.

Minister minister sportu i turystyki Sławomir Nitras na spotkaniu z samorządowcami zapowiedział wprowadzenie regulacji w najmie krótkoterminowym. Nie znamy jeszcze szczegółów, ani terminów, ale zapowiedzi są. Czy pochodzący z naszego województwa minister rozwiąże trapiące nadmorskie samorządy problemy, czas pokaże.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *