Naprawy drobne złota rączka

Gołębiewski Pobierowo: sąd podtrzymał kolejne decyzje nadzoru budowlanego


Kolejne decyzje dotyczące samowoli zostały utrzymane w mocy. Jednak to może być dopiero początek problemów.

Zapadły wyroki utrzymujące zaskarżone przez inwestora decyzje dotyczące samowoli budowlanej przy budowie basenów przy hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Według Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego baseny zewnętrzne na terenie inwestycji wybudowano bez zezwoleń, dlatego urzędnicy nakazali wstrzymanie prac.

Budowa basenów jest samowolą budowlaną

Inwestor zaskarżył 5 decyzji i jak się dowiedzieliśmy kolejne skargi są oddalane. Ostatni wyrok w tej sprawie ma zapaść w styczniu 2024 r. Równolegle inwestor podejmuje działania w celu legalizacji samowoli budowlanej. Może to słono kosztować bo wstępne szacunki mówią o kwocie ponad miliona złotych.

Hotel Gołębiewski Pobierowo:: kolejne opóźnienia na budowie

Kiedy otwarcie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie

Wiele wskazuje na to, że gigantycznego hotelu nie uda się otworzyć przed wakacjami 2024, jak zapowiada obecnie inwestor. Jak szacują urzędnicy sam odbiór obiektu może potrwać nawet miesiąc ze względu na kubaturę obiektu i ogrom inwestycji. W trakcie tej procedury mogą pojawić się kolejne problemy, co może przyczynić się do kolejnego przesunięcia uruchomienia.

Czy Hotel Gołębiewski w Pobierowie będzie otwarty 2024 roku?

Wiele osób z niecierpliwością oczekuje otwarcia tego największego hotelu w Polsce. W mediach wielokrotnie pojawiały się kolejne planowane terminy otwarcia. Wdaje się, że większość z nich miała jedynie podtrzymać zainteresowanie obiektem, ponieważ już wcześniej wiadomo było, że kolejne podawane terminy otwarcia są nierealne.

Duże nadzieje związane z otwarciem Hotelu Gołębiewski w Pobierowie

Na inwestycję czekają nie tylko turyści, ale również mieszkańcy Pobierowa, którzy liczą, że nowy hotel przyciągnie do ich miejscowości bogatych turystów, którzy zostawią tu duże pieniądze. Na duże wpływy z podatków liczą również samorządowcy, bo podatki z hotelu będą poważnym zastrzykiem dla gminnego budżetu.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *