Naprawy drobne złota rączka

Zaproszenie na rajd pieszy z przewodnikami


Z okazji zbliżającego się święta przewodników turystycznych na zwiedzanie z przewodnikami.

Zachodniopomorski Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK, Koło Przewodników PTTK w Kołobrzegu im. Grzegorza Podbiała oraz Fundacja Skarby Pomorza zapraszają na rajd pieszy zielonym szlakiem Liwiej Łuży.

W sobotę 17 lutego 2024 r. o godz. 10.00 wyruszymy wspólnie z przewodnikami by poznać dziedzictwo przyrodnicze i historyczne naszej małej ojczyzny.

PROGRAM

Zbiórka g. 9.45 – Zagroda Edukacyjna – Dziadkowizna Skalno (Gmina Karnice)

10.00 – Powitanie i omówienie trasy rajdu pieszego wokół Jeziora Liwia Łuża

Trasa: Zielony Szlak Liwiej Łuży o długości 9 km. Szlak prowadzi po terenach gminy Rewal i Karnice wokół jeziora Liwia Łuża. Szlak ma charakter pętli i prowadzi wokół przybrzeżnego jeziora Liwia Łuża, od 1959 r. rezerwatu przyrody. Biegnie drogami asfaltowymi, leśnymi i polnymi, a także brukiem. Szlak prowadzi m.in. przez most na Kanale Lądkowskim, wieś Skalno, zabytkową stację kolejową w Pogorzelicy, most na kanale Liwskie Ujście i kompleks sportowy w Niechorzu.

Na zakończenie rajdu na uczestników czeka ognisko integracyjne z kiełbaskami i poczęstunek w Zagrodzie edukacyjnej DZIADKOWIZNA. Zakonczenie planowane na godz. 14:30.

Koszt uczestnictwa w Rajdzie – 20 zł! Płatny na miejscu zbiórki, obejmuje koszt poczęstunku.

Informacje organizacyjne:
Zapisy do dnia 12 lutego 2024 r. – ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń na adres email : kasiadarek@onet.eu
Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko z opiekunami.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *