Naprawy drobne złota rączka

Ile gmina Rewal wydała na świąteczne dekoracje?


Od lat gmina Rewal słynie ze świątecznych iluminacji, które wraz z Konwojem Pomocników Świętego Mikołaja stały się marką naszej gminy.

W grudniu zapytaliśmy Urząd Gminy w Rewalu o koszty dekoracji świątecznych w gminie. Niestety odpowiedź, na z pozoru proste zapytanie, zajęła urzędnikom aż miesiąc.

Urząd Gminy Rewal informuje, że w okresie od 31.08.2023r. do 31.12.2023r. zostały zawarte umowy  na wypożyczenie  elementów świetlnych na łączną kwotę 292 344,43 zł. Demontaż iluminacji świetlnych rozpoczął  się w drugiej połowie stycznia br.

Edyta Sobolak
Kierownik Referatu Inwestycji i Infrastruktury Komunalnej

Chociaż kwota wydaje się wysoka to tylko pozory. Tego typu dekoracje nie należą do najtańszych. Ceny za jedną figurę często przekraczają kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo są to rzeczy bardzo awaryjne, więc korzystniej jest je wypożyczać. W przystrajaniu gminy widać dużą kreatywność, co pozwala zaoszczędzić pieniądze przy utrzymaniu efektu “wow”.

Każdego roku pracownicy wodociągów przygotowują niezwykłe i dbają o to, by zawsze było coś nowego. Nam najbardziej podobały się serca w Pobierowie, które są bardzo uniwersalne. Już pojawiły się na Finale WOŚP w Pobierowie, z pewnością na Walentynki nad morzem również się pojawią, a może i zagoszczą w sezonie letnim w alei zakochanych w Rewalu.


Komentarze

3 odpowiedzi na „Ile gmina Rewal wydała na świąteczne dekoracje?”
  1. Zamiast dać pogorzelcom te pieniądze,tracą na swiatelka

    1. dej dej dej

  2. Dekoracje są super ale czy nie wracamy do przerostu formy. Takie działania już raz doprowadziły gminę na skraj upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *