Naprawy drobne złota rączka

Wojciech Pietrzak odwołany ze stanowiska Nadleśniczego


Wielka miotła dotarła do Nadleśnictwa Gryfice. Pietrzak został odwołany ze stanowiska. Czy to zakończy rżnięcie drzew w okolicy.

Pełnił swoją funkcję od 2018 roku. W tym czasie jednym z najgłośniejszych wydarzeń był protest mieszkańców Łukęcina przeciwko wycince drzew w okolicznych lasach. Akcja przybrała zasięg ogólnopolski. Organizatorom udało się zebrać kilka tysięcy podpisów i zablokować dalsze cięcia.

Sprawa miała swoje drugie dno, bo po czasie okazało się ze organizatorkę protestu w internecie anonimowo szkalowali… pracownicy nadleśnictwa. Pierwsze przeprosiny już zostały opublikowane w internecie przez podleśniczą z Mrzeżyna.

Kolejny leśniczy w marcu ma stanąć przed sądem. Więcej o sprawie znajdziesz tutaj >>>

Drewno wycięte w Łukęcinie, warto zwrócić uwagę na przetrzebiony las w tle.

Za czasów Pietrzaka wycięto drzewa po obu stronach, wzdłuż prawie całej drogi dojazdowej do Hotelu Gołębiewski, od drogi wojewódzkiej. Wcześniejsza wąska leśna dróżka to dzisiaj szeroka, wyłożona kostką betonową ulica, a wysokie drzewa, w kilkudziesięciometrowym pasie od drogi zniknęły.

Wycinka drzew wzdłuż drogi do hotelu.

Nowym Nadleśniczym Nadleśnictwa Gryfice został Paweł Gzyl, który powraca na to stanowisko. Miejmy nadzieje, że pod jego kierownictwem wycinki drzew zostaną ograniczone, a leśnicy będą stali po stronie mieszkańców, zamiast hejtować ich w internecie.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *